#1 Historie z podróży

#1 HISTORIE Z PODRÓŻY ✍️
 
Dawno temu, gdzieś na radomszczańskiej ziemi, dwóch zapalonych miłośników motorowerów, postanowiło udać się na wagary. Na zdjęciu jestem wraz z Patrykiem. Gdy w waszych żyłach płynie benzyna, a serce pracuje niczym tłok, to każda okazja jest dobra, aby pojeździć. Robiąc to zdjęcie, nie wiedzieliśmy jeszcze, że jeden z elementów garderoby przyda nam się na powrocie do domu. W tamtym okresie miejscem w które często się wybieraliśmy była rzeka Warta.
 
Myślę, że warto też wspomnieć, że były to czasy, gdzie za 10zł mogliśmy kupić 3 litry benzyny.
 
3 LITRY BENZYNY ZA 10PLN!
 
Tak jadąc sobie nad rzekę, wsłuchując się w odgłosy silników Simsona i Ogara, wdychając mieszankę zrobioną z MIXOLU, przez naszą głowę nawet przez sekundę nie przeszła myśl, że kiedyś dotrzemy na motocyklach do Rumunii, Albanii czy Gruzji.
 
W tamtych czasach naszym wyprawowym celem, do którego robiliśmy całkiem spore przygotowania, był Przedbórz leżący niecałe 40km od naszej rodzinnej miejscowości. Taka nasza mała Gruzja.
 
Ale wracając do tej rzeki, udało nam się dotrzeć. Zgasiliśmy motocy…. motorowery i można by powiedzieć, że tak skończyła się ta historia dla jednego z nich.
 
Patrykowy Ogar 200 już nigdy nie odpalił. Od tamtej pory nadal jest w posiadaniu Patryka, ale zawsze brakuje czasu, aby się wziąć za niego i doprowadzić do stanu fabrycznego. Wyremontować i mieć ten swój pierwszy motorower w takim pięknym stanie. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł relacjonować akcje pt. “Remont Ogara Patryka”.
 
Od tamtej awarii nad rzeką, wiem, że na jakim wyjeździe byśmy nie byli, to sobie poradzimy. Simson był na chodzie, Ogar nie, a do domu trzeba jakoś wrócić. Wtedy użyliśmy sznurka do kaptura z mojej bluzy i mocując tą jakże wytrzymałą linę holowniczą do Simsona, zaciągnąłem Patryka do domu.
 
Kończąc te historię, teraz mogę już oficjalnie powiedzieć.
 
Patryku, pomagając mi na tegorocznym wyjeździe do Gruzji, gdy holowałeś mojego Trampka swoim DL1000 Vstrom…
 
… SPŁACIŁEŚ SWÓJ DŁUG.
JESTEŚ WOLNY! 😀😀😀